15/04/25

Beogradska filharmonija ponovo priređuje koncerte za bebe od 15. do 17. aprila u Sali Beogradske filharmonije, u dva termina od 11 i 12.30. Pod palicom Vuka Wolkov-Popovića orkestar će za najmlađu publiku izvesti Prvu simfoniju Ludviga van Betovena.

Hit koncertići za bebe Beogradske filharmonije izazivaju ogromno interesovanje unazad već sedam sezona, te se brzina prodaje ulaznica ne meri u satima – već u minutima. „Bebeći“ koncerti su odavno postali viralni, zbog njih publika iz celog regiona dolazi u Beograd, a o njima izveštavaju svetski mediji.

Za bebe uzrasta od 0-2 godine, orkestar izvodi mladalačko i prvo simfonijsko delo Ludviga van Betovena i time dokazuje koliko od svog najranijeg uzrasta deca uživaju u klasičnim harmonijama na najneposredniji način. Koncertna druženja traju pola sata, a sala Beogradske filharmonije se pretvara u muzičku igraonicu u kojoj se bebe slobodno prepuštaju muzici uz igru. Na ovim koncertićima zabeleženi su brojni rekordi: do sada su najmlađi posetioci bili Čarna od samo 23 i Stefan od 26 dana.

Naredni ciklus koncerata za bebe, ujedno i poslednji u ovoj sezoni, biće od 5 – 9. maja, a ulaznice će biti u prodaji od 28. aprila na filharmonijskoj blagajni, kao i onlajn (od 10č).